Ostukorv: 0

Kesksuve kokkuvõte

Peale Jaanipäeva läks klubi ja üleüldiselt eesti jalgpall sujuvalt üle puhkuserütmile. Seda rahu ja vaikust segas aga üks suursündmus. Juuli keskel toimus Helsinki Cup. Helios sõitis sinna seitsme tiimiga.

Viskame pilgu nädala kestnud jalgpallipidustustele Soomes käinud treenerite sule läbi:

U19 noormeeste jaoks oli turniir kindlasti huvitav ja näitas, mis tasemega satse on võimalik leida mujalt euroopast ja maailmast. Alagrupis läks meil väga hästi- suutsime seal esimese koha saavutada (4 võitu ja 1 viik, väravate vahe 24:3). Eriti magus oli võita argentiinlasi, seisuga 3:1.

Playoff oli kahjuks karm… saime vastaseks Soome meeskonna (kes jõudis hiljem ka finaali) ja tuli tunnistada nende paremus.
Kokkuvõteks oli hea turniir, kus saime kasvatada meeskonnavaimu. Osalenud 49 tiimist jõuda top 16 sekka andis kindlasti ka motivatsiooni.

Turniiiri tulemused

Turniiri tase oli meie (2009) vanuses väga tugev, saime palju raskeid mänge vastastega Lätist, Soomest, Islandilt ja Mehhikost. Väike äratuskell nii mängijatele kui treeneritele. On vaja veel palju tööd teha, et välismaal konkureerida. Poisid ise said super kogemuse ning jäid turniiriga rahule.

Turniiri tulemused

2009 Helsinki Cup 2022

2011 ja 2012 Poisid olid väga tublid, võitlesid täie rauaga igas olukorras.

Iga päevaga aga väsimus kasvas- suur turniir tähendab lisaks paljudele mängudele ka palju liikumist – mängudele ja tagasi, rongkäigud, loomaaia külastused jne.

Muidu oli igati korralik esimene välisreis nende poolt

Turniiri tulemused (2011)

Turniiri tulemused (2012)

2011 ka 2012 Helsinki Cupil 2022

Kuu lõpu poole ärkasid ka teised grupid suveunest. Lähte 2013-2014 grupp käis 30. juulil Otepää Cupil ja tõi sealt tagasi teise koha karika. Ott võttis turniiri kokku nii:

Meiega samas alagrupis olid: JK Tammeka Valge, FC Elva Valge, Põlva FC Lootos ja Valga FC Warrior.

Alagrupis vastastega muret polnud ning tasuks saadi alagrupi võit. Sellega tagasime koha finaalmängule. Seal saime vastaseks ainult tüdrukutest koosneva FC Ararati võistkonna. Mäng oli väga tasavägine, kuid kahjuks tuli vastu võtta 2:1 kaotus.

Poisid olid kaotusest küll veidi löödud, kuid siiski väga tublid ja näitasid, et neil on tahet võidelda ja mängida.

Otepää Cup 30.07.2022, Lähte 2013-2014

Heliose naistel pikka puhkust ei olnud. Juuli alguses peeti liigamängu Welcoga, kes alistati 0:1 seisuga! Kohe sellel samal nädalal osaleti ka Puhja Cupil, kust seekord tuldi tagasi 4. kohaga.

Kuu lõpus osaleti Naiste rannajalgpalli karikaturniiril ja kohe augusti alguses on olnud kaks liigamängu.

Augusti esimene mäng oli Puhja naiskonna vastu- kui Puhja Cupil ei õnnestunud Heliosel Puhjat alistada, siis rahvaliiga mängul saadi kirja 3:2 võit! Oli igati huvitav mäng- mindi 9. minutil juhtima ja seda tulemust hoiti terve esimene poolaeg. Vastased viigistasid tulemuse 53. minutil ja 57. minutil rebiti ette. Siis otsustasid vastased teha kastis vea, mis andis meile võimaluse järgi jõuda. Seisul 2:2 oldi 4 minutit, kuniks Heliose mängija Trine palli värava poole lõi- Puhja väravavaht ei saanud sellele pallile käsi taha ja nii see maanduski väravas (protokolli läks see värav kummalisel kombel kirja omaväravana).