Ostukorv: 0

Ilusad ilmad tõid endaga kaasa mitmeid jalgpallilahinguid

Heliose naised käisid pühapäeval (28.04) Elvas turniiril “Elva lahtised meistrivõistlused minijalgpallis”. Esindatud oli kaks võistkonda, kus Helios I saavutas turniiril 6. koha ja Helios II 10. koha. Treener Marika Samulin turniirist: „Naised olid kõik väga tublid ja pidasid turniiril väga hästi vastu. Heliose I sai oma alagrupis 3. koha (2 võitu, 1 viik ja 1 kaotus). Helios II võttis mängu sisse elamine aega, mis tõttu lasid nad esimeses mängus endale lüüa 4 väravat. Järgmised mängud muutusid oluliselt paremaks (1:0 kaotus, 2:0 kaotus ja 3:0 kaotus). Mõlemas võistkonnas tegid väravavahid häid tõrjeid.“ Heliose I koosseisus olid: Katariina Torm, Merlyn Vimberg, Marika Samulin, Katre Sakala, Annabel Kuul, Anu-Reet Samulin.  Heliose II koosseisus olid: Sirly Napritson, Johanna Nurk, Margit Nurk, Angeelica Kokla, Trine Ots, Kerli Huik, Silja Möllits, Karin Vimberg.

Kõrveküla FC Helios osales laupäeval (27.04) Tartus Tammeka Juunior Cupil, kus 2010 ja nooremate vanuseklassi B-tasandil teeniti esimene koht. Terve turniiri jooksul lasti endale lüüa ainult üks värav. Lisaks sellele oli finaalis vastane Veeriku  FC Helios.

Möödunud nädalavahetusel osalesid ka Helios 2010 poisid A ja B meeskonnaga Tammeka juunior cupil. A meeskond Lõpetas turniiri 5. kohaga. Turniiri alustati väga ilusa mängupildiga, kui suutsime mängida Tammeka musta meeskonnaga 1-1 viiki. Järgmine kohtumises saadi kindel võit, kuid pärast seda tuli kahjuks võtta turniiri halveima mänguga FC Elva vastu kaotus, mis omakroda jättis välja meid 1-4. kohast. Viimane mäng alagrupis lõppes samuti kaotusega. Ilusate rünnakutega siiski väravat ei leitud ning vastastele piisas paarist rünnakust, mis otsustas mängu saatuse. Play-offides tuli meile vastu FC Santos, kus võitsime 3-2. Kohamängus tuli vastu SK Barra ning vastastele sealt suurt võimalust ei antud – vastutasuks 5.koht, 7-1 skooriga. Treener Sander Teder turniirist: „Vaadates mängupilti, oli treeneri jaoks see üks ilusamaid. Turniiril näidati täpselt seda mängu, mida oldi trennis nädalaid harjutatud, kuid kahjuks saatuslikuks saigi üks väga kehv mäng FC Elva vastu.“

B meeskond võttis turniirilt tugeva 2.koha, kui mindi finaalis vastu Kõrveküla FC Helios meeskonnaga. Alagrupi mängudes mängis meie tugev kaitseliin Ragnar ja Henri suurt rolli, kui takistati vastaste ohtlikud rünnakuid. Ründefaasis olles näitasid poisid ilusaid äärevahetusi, kui leiti üles vabad mängijad ning olukorrad kenasti ära lahendati. Alagrupp võideti ilma kaotusteta. Finaalis näitasid mõlemad meeskonnad suurt võitlust, kuid meie kahjuks pidime võtma vastu 0-1 kaotuse. Treener Samder Teder: „Jäin turniiri tulemusega väga rahule, kuid poistelt saaks veel juurde küsida kindlasti julgust ning enesekindlust.“

Tammeka turniiril osalesid ka U13 tüdrukud, kelle jaoks oli tegemist 3 kuu pausi vahel esimese turniiriga. Treener Sander Teder: „Mänge oli hädasti tüdrukutel vaja, et enne meistrikaid ikka mängukogemust oleks. Kahjuks pidime mängima tuniiri ilma kolme tähtsa mängijata ning võistkonnas oli ka kaks mängijat, kelle jaoks oli tegemist esimeste võistlustega üldse. Turniirilt saavutati 2 kaotuse ja 3 võidu järel tubli 5.koht. Kaotusmängude puhul saab öelda, et kindlasti oleks võinud olla vahetusmängijate pink pikem ning ka kogemuste pagas suurem. Võidumängudes saime kiirelt aru vastaste mänguplaanist ning oskasime kohe kaitsest läbi murda. Mängides turniiri vaid ühe vahetusmängijaga ning paari võistluskogenematu mängijaga, läks turniir väga hästi. Suur kiitus tüdrukutele, kes näitasid üles suurt julgust ja kohanemisvõimet.

Lähte 2008 poisid osalesid U12 liigamängul, kus vastaseks oli FA Tartu Kalev Roheline. Pidime vastu võtma suureskoorilise kaotuse.

Helios 2007 vanusegrupi poistel oli samuti liigamäng linnarivaali Tartu JK Merkuur-Juunior vastu. Vaatamata südikale mängule ning meie ühele tabamusele, olid seekord Merkuuri noored paremad.

U17 Eliitliiga II liigas oli samuti kehv päev, kui Viljandi JK Tulevik näitas oma selget paremust.

Esindusmeeskond pidi kodulinnas Tartus võtma vastu napi 0:1 kaotuse FC Tarvastu ja JK Tõrva Ühendmeeskonnalt. Mängu tegi raskes see, et 20 minutil jäime ühe mehega vähemusse. Meeskond pingutas ja surus vastasmeeskonda, kuid väravaid me seekord lüüa ei suutnud.