Ostukorv: 0

FC Heliose noorte hooaeg Eesti meistrivõistlustel

U19 Eliitliiga noormehed kogusid 9 punkti, mis jättis meid hooaja lõpuks 9. kohale. Treener Simone:“ Kui vaadata tabeli kohta ei saa rahul olla, aga hea oli see, et mängijad suutsid ja tahtsid igas mängus lõpuni pingutada. Pluss, mängida parimate U19 meeskondade vastu näitas meile mille kallal peame tööd tegema.“

U17 Eliitliiga II liigas alustasime võimsalt ja peale hooaja esimest poolt olime esikohal. Peale liiga poolitamist mängisime seitsmest mängust 4 viiki, mille tulemusel lõpetasime hooaja väljateenitult tugeva kolmanda kohaga!

U17 tavaliiga oli sel hooajal poistele koht, kus areneda ja ennast proovile panna. Hooaja lõpus suutsid poisid juba parimatele võsitkondadele hambaid näidata, kuid see liiga viimasest 6. kohast ei päästnud.

U15 Esiliigas näitasid poisid, et Tartu FC Heliose noored kuuluvad Eesti kõrgemasse ladvikusse, saavutades oma vanuseklassis 5. koha!

U14 poisid mängisid hooaja esimesel poole oma piirkonnas välja koha A tasandil, kus lõppkokkuvõttes jäädi 9. kohale. Treener Hindrek:“ Kevadring läbiti edukalt ja tõusti A-tasandile, kus tihedas konkurentsis jäi esiliiga koht siiski püüdmatuks.“

U13 vanuses sai näha Tartu FC Heliose klubi seni ainukest tüdrukute tiim. Tüdrukud võtsid sellest hooajast täispanga ja võitsid oma liiga! Treener Sander:“ Hooaja alguses ei läinud mängud nii nagu tahtsime, aga tüdrukutele olid need võistlused ka enamustele esimesed võistlused. Mida hooaeg edasi, seda tulemused paranesid. Alates kolmandast etapist läksime hooaja lõpuni 12 mängu järjest ilma kaotusteta. Väga põnev võiduheitlus toimus meil Tallinna Kaleviga, kus viimase etapi viimane mäng otsustas liiga võitja, meile piisas ka viigist ja nii mäng ka jäi. Pärast 2.etappi olime veel liigas 3.kohal ja 12punktigaga esikohast maas ja pärast seda hakkasime järjest võite koguma ja lõpuks võitsime ka liiga 1p eduga ära. Super tulemus tüdrukute poolt!“

U13 vanuses osalesime poistega kahe võsitkonnaga. Tartu FC Helios nime kandud võsitkond mängis kevadringis IV piirkonnas välja 3. koha. Sügisringiks andis see koha B grupis, kus näidati sama head minekut ja tasuks 3. koht! Sama vanuse Lähte poisid mängisid kevadringis II piirkonnas, sügisringis D alagrupis näidati head võitlusvaimu, kuid napilt jäid Lähte poisid seal viie võsitkonna seas viimasele reale.

U12 võsitkond näitas klassi saavutades tugevas konkurentsis III alagrupi kümne tiimi seas 5. koha!

U11 vanuses osalesime kahe võitskonnaga, kus võtsime mõõtu teiste Eesti parimate noortega. Lapsed näitasid, et on valmis kõigiga konkureerima.

U10 vanuses oli hooajal 2018 Heliosel väljas kolm tiimi. Kaks võistkonda Veerikult ja Kõrveküla. Mängiti turiirisüsteemis, kus lapsed külastasid erinevaid paiku Eestimaal ja võrlesid oma taset paljude erinevate võsitkondade vastu. Treener Karl Gustav:“ Saime head mängud ja palju kogemusi.“ Kõrveküla treener Heigo lisab, et niivõrd noortel mängude tulemused numbriliselt ei olegi kõige tähtsamad, poisid õppisid igast mängust ja mõne kuuga nende mängupilt arenes jõudsalt, mille üle on igal noortetreeneril hea meel.

U9 lapsed, meie liigade pesamunad, olid esindatud 4 võsitkonnaga. Turniirisüsteemis mäginud kahe A taseme tiimide treener Sander:“ Hooaja alguses oli keeruline mängida, aga mida hooaeg edasi, siis saime ka kõvadele meeskondadele tugevalt hambaid näidata. Kokkuvõttes saab ikkagi poistega rahul olla, näidati võitluslikku mängu.“ B tasemel kogusid mängulõbu ja kogemusi ka Lähte ja Kõrveküla piirkonna lapsed.