Ostukorv: 0

Helios ehitab Veerikule jalgpallihalli!

Viimased sotsiaalmeedia postitused on juba saladuseloori eemaldanud FC Heliose suurprojektilt. Nimelt oleme Klubile ehitamas sisehalli! See pole Tartus küll ainus jalgpallihall ning oma mõõtmetelet jääb ta Annelinna hallile alla, ent soojuse ja hubasusega lööb pika puuga. Just sisekliima on võrreldes teiste hallidega erinev. Temperatuur on plussis sel määral, et ka kõige krõbedamatel talve päevadel saab kasutada lühikest riietust.

Idee ilmutas end 2020. a detsembris, kui krundi omanik otsis hoonele uut rakendust. Ligemale 500 ruutmeetrit tundus optimaalne klubi vajadusteks. Seega läks 2021. aasta veebruaris juba ehitamiseks. Kuna meil polnud vaja 11 m kõrgust lage, siis hoone omanik otsustas hallile ehitada vahelae. Teine korrus jäi meile ja alumisele korrusele on end juba sisse seadnud üks tootmisettevõte.

Esialgu oli eesmärgiks saada hall valmis 1. novembriks 2021. Paraku erinevate asjaolude koosmõjul ei lennanud ehitus sellises tempos nagu oleks soovinud. Lohutuseks võib tõdeda, et väga vähesed ehitused on valminud tähtajaks, eriti veel tänases üldises olukorras.

Kunstmuru kattega hallile on lisaks talvisele kõrghooajale rakendus ka suvisel ajal. Märkimisväärne osa lisatreeningutest on planeeritud just sinna. Aga ka muud klubi üritused saavad aset leidma hallis.

Lisaks Heliosele saab halli kasutada ka Tartu Veeriku kool, mis asub vahetusläheduses, oma kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks.

Kogu projekt ei piirdu pelgalt jalgpallihalliga. Samasse kompleksi leiab koha kaks riietusruumi (üks neist saunaga), klubi jõusaal, kontor, seminariruum.

FC Heliose kunstmuru jalgpallihall Veerikul