Ostukorv: 0

FC Helios alustas koostööd Eesti pallimänguagentuuri Kokkuta Managementiga

Kokkuta Management on suurim pallimänguagentuur Eestis, kelle üheks haruks on jalgpall. Jalgpalliagent Tauno Trink kommenteerib koostöö algust nii: „Koostöö saab toimuda ainult siis, kui mõlemad pooled usuvad teineteise tegemistesse. Heliose klubi puhul oli näha, et klubile meeldis meie nägemus, mil viisil planeerida noormängijate tulevikku ja mis on vajalik selleks, et parimad noormängijad kuidagi tippjalgpalli jaoks kaduma ei läheks. Rõhutan veelkord, et huvi peab olema vastastikune, mitte ainult ühepoolne – siis ei sünni häid asju.“

“FC Helios on oma arengus jõudnud etappi, kus klubi kohustus on leida parimaid väljundid meie talendikamatele poistele. Karjääriplaneerimisel on Kokkuta Managemendil kahtlemata suured kogemused, mille sissetoomine klubisse viib meid organisatoorselt järgmisele kvalitatiivsele tasemele”, kommenteerib koostööd klubi tegevjuht Urmo Viickberg.

Koostöö alguseks on pilootprojekt „Individuaalne-, taktikaline- ja vaimne tegutsemine/käitumine. Kuidas saada heast parimaks”. Homsest algabki 3 päevane koolitus/laager, mida korraldatakse kolme klubi koostöös: Tartu FC Helios, Võru FC Helios ja FC Elva. Mängijatele toimub teisipäeval ja kolmapäeval talenditreening, kuhu on kokku kutsutud klubide parimad mängijad vanuses 2001-2004 sünniaastatega. Lisaks on kavas treenerite teoreetiline koolitus ja mängijate motivatsioonikoolitus. Projektis on veel ette nähtud iga klubi personaalne nõustamine klubi organisatoorseks arenguks. Koolitajaks on Rootsi treener David Roufpanah, kes omab UEFA Pro litsentsi ning mitmekesist karjääri treenerina ja noortetööjuhina.

„David Roufpanahi karmi pilgu ja käe all toimuvad koolitus ja näidistreeningud nimetatud klubide treeneritele, valitud mängijatele ja klubi juhtkondadele, et  kuidas toota häid mängijaid, mis on vajalik tippu jõudmiseks ja kuidas ehitada üles tugev ja toimiv struktuur jätkusuutliku klubi toimimiseks.  Ühtlasi on eesmärk kaardistada neil päevil parimad mängumehed ja edaspidi nende jalgpalluriks kujunemisel nõu ja kontaktidega toeks olla“, kommenteerib Tauno Trink pilootprojekti ning kelle kontakti läbi David Lõuna-Eestisse saabumas on.

Urmo Viickberg lisab lõpetuseks, et “David Roufpanahi näol on tegemist suurte kogemustega noortetööjuhiga Rootsist, kelle näpunäiteid kahe päeva jooksul meie parimad poisid, 2001-2004 vanuses, saavad. Teine oluline eesmärk on saada Davidilt objektiivne tagasiside meie poiste tasemest ning puudustest, mille kallal enam töötada. “