Ostukorv: 0

Uus treener! Asser Jaanimets

Ühes 2016 grupiga alustas oma teed Helioses ka treener Asser Jaanimets. Tegime lühikokkuvõtte tema jalgpallielust, et teada saada, kes on see uus nägu, kes meie kõige pisematega tegeleb. 

Koolis liikumisõpetajana töötav Asser on olnud jalgpalliga seotud suuremal või vähemal määral pea neli aastakümmet. Seda nii mängijana, treenerina kui klubi juhina. Esimesed mälestused palli tagaajamisest on tal sama vanalt kui on tema esimese treeningrupi laste keskmine vanus Helioses – viieaastaselt. Tõsi, siis ei olnud tegemist trenni vaid hoovijalgpalliga suvistel hilisõhtundidel, seda suuremate poistega. Jalgpallioskuste omandamine organiseeritumal viisil sai alguse siiski alles esimeses kooliastmes oma sünnilinnas Pärnus, Pärnu Kalakombinaadi jalgpalliklubi ridades. Selle klubi eest mängides sai Asser ka esimese võistluskogemuse.

Ülikooliaastatel Tallinnas aktiivne pallimäng soikus ja vutimaailm seostus pigem tugitoolispordiga. Uus hoog sai sisse vastsel Heliose treeneril 22 aastat tagasi, kui otsustati tutvumisringkonna sportlikemast meestest panna kokku tiim, eesmärgiga rohkem oma lõbuks mängida. Peale mitmeid võidetud sõpruskohtumisi avastatati endalegi ootamatult, et kehas on veel küllalt nii jõudu kui jalgades oskusi ja võetigi ette tee Eesti Meistrivõistlustel. Seal jõuti kõige madalamast liigast nelja aastaga teise liigasse. Meistri- ja karikavõistlustel toimetati vahelduva eduga 13 aastat. Noortel meestel olid vahepeal pered tekkinud ning väga aktiivne tegevus mängijatena jäi tahaplaanile. Aga soov jääda jalgpalli juurde oli endiselt tugev ja nii see treenerikutse omandamise tee ette võetud saigi, samal ajal põhiliselt avaliku teenistujana kohalikes omavalitsustes ja riigistruktuurides töötades.

Pealinnast Tartusse tõi Asseri tema pereelu seitse aastat tagasi. Päritolult võrukana ja lapsepõlves pooled suved Lõuna-Eestis viibinuna, on Tartusse kolimine justkui tagasitulek kodu rüppe.

Siin on hea tegeleda metsade vahel kodutalus ühe oma meelishobiga – meisterdamise ja renoveerimisega. Ka see nõuab pühendumist ja kannatlikkust, kaasteeliseks palju rõõmu ja eneseteostuse tunnet. Eelnimetatud nelja suuna kaudu püüab Asser ka oma uutele väikestele jalgpallisõpradele pallimängu õpetada. Kes teab, võibolla kujuneb nii mõnegi lapse eluteel jalgpallist peatee, kus suunanäitajaks olemine igale treenerile rõõmu hinge toob.