Ostukorv: 0

Duubelmeeskond pidas hooajaeelse sõprusmängu

DUUBELMEESKOND PIDAS HOOAJAEELSE SÕPRUSMÄNGU: TARTU FC HELIOS II 3:3 PÕLVA FC LOOTOS

Laupäeval, 7. märtsil, pidas Tartu FC Helios duubel sõprusmängu liigarivaali Põlva FC Lootose vastu Tartu Tamme kunstmuruväljakul. Mängule läksid nii Heliose mängijad kui ka treener vastu suure uudishimuga, sest tegemist oli esimese mänguga, mis äsja kokku pandud meeskond maha pidas. Enne mängu on trenni tehtud koos alates 7. jaanuarist ning positsioonid, kuhu mängijad kõige paremini sobivad, on peaaegu juba ka selgeks saanud.

Mängu alustasime vaoshoitult ega hakkanud vastasele eriti survet tegema. Umbes 10 minuti möödudes, kui olime saanud pildi ette, mis mängu Lootos mängima hakkab, tekitasime neile kõrget pressi, mille peale hakkasid nad söötudega eksima ning palli kaotama. Tänu sellele tekkis meil väga mitmeid momente, kus ründajad said vastaste väravavahiga 1 vs 1 olukorda minna, aga olukorrad lõppesid kõik Põlva kasuks kuna nende väravavaht tegi väga head tööd ning suutis hoida värava puhtana. See omakorda tähendab, et peame enda ründajatega rohkem tööd tegema, et järgmised olukorrad meie kasuks pöörata. Poolaja teises pooles, eksisid meie mängijad positsiooni valikuga ning selle kasutas Põlva lihtsalt ära, mängides pika sööduga ründajale ning ründaja veeretas palli meie võrku. Poolaja lõpuminutitel suutis vastaste karistusalas meie mängiv treener ise meeskonnale penalti teenida pealelöögiga, kuna löök tabas vastase kätt. Penaltit läks lööma laupäevane sünnipäevalaps Jaagup Sass, mille ta ka külma närviga edukalt realiseeris. Poolaja pausil tegi treener mõned korrektuurid ning rääkis mängijatele üle, mida teisiti teha. Sellest hoolimata, tegi väsimus jalgades enda töö ning teise poolaja keskpaigas suutsid vastased lüüa end 2-1 ette, mis tähendas, et horisondilt hakkab paistma kaotus. Vastased aga selle eduseisuga ei rahuldunud ning sarnaselt teisele väravale, sündis ka kolmas värav väga sarnaselt vastaste kasuks. Paar innustavat sõna mängijatele juurde ning mõned positsioonide vangerdused väljakul tõid aga edu. Äärel sai palli Erik Kalmus, kes võttis ette vastase kaitsja, minnes temast mööda ning tsenderdades palli kasti, kus sai palli otse jala peale Ingomar Osokin ning realiseeris ühe puutega selle väravaks. Mängu lõpuminutitel, pealelöögi järgsel momendil, suutis Põlva väravavaht meie pealelöögi käest maha pillata, mis omakorda läks tema jalgevahelt läbi. Sel ajal oli õiges kohas aga meie ründaja Roby Skirgailo, kes lükkas palli tühja väravasse ning tegi seisuks 3:3.

Treener Joonas Horn: „Kokkuvõtteks võib öelda, et ma ei ole rahul sellega, et lasime endale lüüa sellised väravad, mis tulid meie enda lohakusest, mitte vastasmeeskonna osavusest. Rahule võin aga sellega jääda, et mängijad võitlesid ka 1:3 seisus nii nagu mängus ei olnud veel midagi otsustatud ja suutsid võtta viigi. Suurt rõõmu valmistab see, et meie noor meeskond, kes on III liiga lõuna tsooni üks noorimaid meeskondi, suutis valmistada suuri raskusi Põlva FC Lootosele, kes on mänginud IV ja III liigat aastaid. Võrdlusega meie noorele meeskonnale, kes on mänginud mitte kõrgemal, kui U17 eliitliiga.“