Heliose meeskondade omavahelises derbis jäi peale Tartu

19.06.2017

Laupäeval Võrus U16 II liigas omavahel vastamisi läinud Võru ja Tartu Helioste mõõduvõtus jäi peale külalismeeskond Tartust, kes alistas naabervõistkonna 2-1. Tartu Heliose väravad lõid Fredi Hokkonen ja Rainer Rahe.

Keskmise vanuse poolest kuu aega noorem Tartu FC Helios oli Lõuna-Eestisse sõitnud 14 mängijaga, kellest kõik olid valmis Võru rivaalidele kohta kätte näitama.

Mäng oli võitluslik ja agressiivne ning Võru pidi juba esimesel poolajal tegema sunnitud vahetuse, kui mõni minut varem õnnetus võitluses viga saanud võrukas ei suutnud mängu jätkata. Tartu Heliose mängija Karlis Karro sai selle intsidendi eest ka kollase kaardi.

Tartu meeskonna läks mängu juhtima 31. minutil kui täpne oli Fredi Hokkonen.

Eduseis püsis, aga vaid kaks minutit, kui Võru poolelt viigistas tulemuse Henry Käärik.

Teisel poolajal aga näitas Tartu Helios, miks just nemad liigat juhivad. Rainer Rahe lõi 52. minutil värava ja taastas võõrsilmeeskonna eduseisu.

Selle tulemusega ka mäng lõppes ja Tartu Helios sai sellega kirja järjekordsed kolm punkti.

Helios on küllaltki kindlalt tabeliliider kui pärast kaheksat vooru on saadud seitse võitu ja vaid üks kaotus. Teisel kohal olev Rapla on neid juba kolme punkti kaugusel.